Výkup zlata a stříbra

Časté dotazy ohledně výkupu zlata a stříbra

Co je to punc?

Punc je vyražená značka na zlatých špercích, která nám udává ryzost šperku. Toto označení nám garantuje, že šperk má obchodníkem deklarovanou ryzost. Punci na šperky v České republice razí Puncovní úřad, pod kterým jsou naše služby registrované.

Co vykupzlato.cz vykupuje?

Vykupujeme vše, co je ze zlata a stříbra. Šperky, zlomkové zlato a stříbro, zubní zlato, mince, zlaté hodinky a investiční slitky. Vykupujeme také stříbrné mince, příbory, tabatěrky, talíře, vázy a brož.

Jak probíhá výkup zlata a stříbra?

Výkup zlata není žádná věda. Vaše šperky pečlivě prohlédneme, odborník stanoví ryzost, zváží na státem certifikovaných vahách a nabídne Vám výkupní cenu. Potom už je řada jen na Vás, zda-li nám zlato prodáte či nikoliv.

Jak stanovujete cenu za zlato?

Každý den je výkupní cena automaticky aktualizována podle ceny zlata na Londýnské burze, kde se zlato obchoduje ve velkém množství.

Vyplatí se mi čekat na lepší cenu?

Ano i ne. To záleží na tom, kolik máte zlata. Při menším množství do 100 gramů 14 karátového zlata se Vám vyplatí zlato prodat kdykoliv. Menší výkyvy ve vývoji cen zlata totiž mají jen malý vliv na cenu takového množství zlata.

Co je to korespondenční výkup?

Je to jednoduchý způsob jak prodat zlato a stříbro z pohodlí svého domova. Díky pojištěné zásilce od České pošty je to rychlé a bezpečné. Peníze u Vás doma do 24 hodin. Více na stránce korespondenčního výkupu.

Vykupujete i starožitnosti a mince?

Vykupujeme veškeré předměty ze zlata či stříbra, včetně mincí a starožitností. Přijďte k nám a zjistěte kolik za to dostanete.

Vykoupíte i polámané šperky?

Ano, vykoupíme všechny předměty ze zlata a stříbra. Za nejlepší ceny od Vás také vykoupíme zubní zlato, které Vám pomůžeme vyčistit od zbytků výplně a skloviny.

Vykupujete I drahé kameny?

Ano, ale naší doménou je hlavně výkup zlata a stříbra. Nicméně za brilianty ve výborném stavu Vám nabídneme doplňující příplatek k ceně za Vaše šperky. Zirkony, barevné kameny a poškozené brilianty nevykupujeme. Pokud si chcete kameny ponechat, pracovník pobočky Vám je vyndá.
Pro zákazníky Korespondenčního výkupu – Pokud si chcete kameny ponechat, doporučujeme Vám je před zasláním ze šperků vyndat.

V zubním zlatu zůstaly zbytky skloviny a výplně. Co s tím?

Nedoporučujeme zubní zlato čistit doma a to z důvodů nebezpečí úrazu. Zubní neboli dentální zlato Vám za mírný příplatek vyčistíme od zbytků skloviny a výplně.

Časté dotazy ohledně zástavy zlata

Proč zastavit zastavit zlato či stříbro?

Důvodů můžete mít několik. Může Vám být líto prodávat do výkupu svůj oblíbený šperk a nebo třeba potřebujete peníze jen na pár dní.

Co všechno můžu zastavit?

Zastavujeme zlaté a stříbrné šperky, klidně i polámané, mince, zlaté hodinky, investiční zlato, zubní zlato atd. Kolik Vám půjčíme záleží pouze na hmotnosti Vašeho šperku a jeho ryzosti. Čím těžší a vyšší ryzost, tím větší obnos peněz si můžete půjčit.

Kolik za to zaplatím?

To záleží na tom, kolik si půjčíte. Naše kalkulačka Vám hezky znázorní, kolik zaplatíte za Vaši půjčku.

Jak probíhá zástava?

Je to velmi jednoduché. Přinesete k nám na pobočku Vaše zlato nebo stříbro, my Vám ho naceníme podle aktuální ceny na burze. Dále Vám nabídneme maximální výši zástavy a poplatek, který zaplatíte za Vámi požadované období.

Kolik ve výsledku zaplatíte víte tedy dopředu a nemusíte se ničeho bát. Abyste si mohli půjčit, musíte být starší 18 let a mít s sebou jakýkoliv průkaz totožnosti.

Co když nestihnu vyplatit zástavu v přesný den?

Pokud již dopředu víte, že nebudete moci vyplatit Vaši zástavu, stačí nám to telefonicky oznámit. Jenom zavolejte a my Vám zástavu o týden prodloužíme. Taky můžete zaplatit pouze úrok a zástavu tím prodloužíte na další měsíc.

Co je to Ochranná lhůta zástavy?

V případě, že jste z nějakých důvodů nemohli zaplatit zástavu včas a zapomněli jste ji prodloužit, Vaše zlato či stříbro bude u nás ještě 2 týdny k dispozici pro zpětné vykoupení.

Více informací u personálu pobočky.

Můžu předčasně vyplatit zástavu?

Samozřejmě! Budeme velmi rádi pokud Vám to situace dovolí. Zakládáme si na tom, aby zákazník byl vždy spokojen a vždy se k nám vracel. Navíc zaplatíte jenom za každý započatý týden Vaší zástavy.

Co když jsem ztratil smlouvu?

Občas se stane, že člověk smlouvu ztratí nebo ji někde založí. V tomto případě se před vypršením zástavní doby prokažte průkazem totožnosti a my Vám smlouvu znovu vystavíme. Poplatek za ztrátu smlouvy je 50 Kč.

Nenašli jste co jste hledali? Napište nám!